Aktualności

Bukówieccy artyści znani i zapraszani

Bukówieccy artyści znani i zapraszani

7 czerwca 2019 - Spotkanie z profesorem Janem Miodkiem w Toskanii.

Byliśmy tam na zaproszenie dr Lidii Dymalskiej-Kubasik, wiceprezesa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.  Dr Miodek spotkał się z lekarzami należącymi do leszczyńskiej delegatury Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawej prelekcji profesora oraz... jak śpiewa znane piosenki Wodeckiego, Golców czy Gąsowskiego. Nasza rola była niezwykła: mieliśmy złożyć życzenia w gwarze oraz zagrać i zaśpiewać.

Pojechała niewielka ekipa: dudziarz Wojtek Wojciechowski, skrzypek Rafał Zając, Nadia Szady, która powiedziała tłumaczenie z polskiego na nasze wiersza „Żaba u doktora” oraz Zofia Dragan, która na tę okoliczność napisała specjalne wierszowane życzenia.

Tak jubilat, jak wszyscy uczestnicy imprezy byli zachwyceni i od razu zostaliśmy zaproszeni na następny występ.

8 czerwca 2019 - Warsztaty tańców bukowieckich i potańcówka

Odbyły się w sobotę w Domu Kultury "Orle Gniazdo" na Ratajach w Poznaniu w dniu 8 czerwca. Tańców bukowieckich uczyła Zofia Dragan, do tańca przygrywał Patryk Szulc. Najpierw były to dzieci w wieku 6 - 12 lat, potem dorośli. Obie grupy chętnie uczyły się naszych tańców. Najbardziej podobał się pisany, mikołajek, szewc i koza. Grupie dorosłej ponadto luter i przewijany.

Wieczorem odbyła się potańcówka. Do naszych dudziarzy dojechali jeszcze Michał Mocek i Rafał Zając. Oprócz naszej Kapeli Manugi do tańca przygrywały także dziewczyny z kapeli Niedzielne Muzykantki. Ludzie bawili się z przytupem, oprócz poznanych tańców bukówieckich tańczyli też polki oraz walcerki i było widać, że bawili się wyśmienicie!

9 czerwca 2019 - XVIII Konkurs Muzyki Ludowej w Kopanicy

Odbył się w dniach 8-9 VI 2019. My braliśmy udział w drugim dniu czyli w uroczystościach i konkursie związanym z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości na tych terenach. Naszą reprezentację stanowili: kapela Manugi w dwuosobowym składzie Patryk Szulc i Zbyszek Kasperski oraz pięciu „małych powstańców” z Zespołu Nowe Lotko. Kapela grała pieśni patriotyczne, chłopacy pokazali scenkę zabawy w powstańców wielkopolskich opisaną w pamiętniku Kazimierza Grzesieckiego. Nasza ekipa zajęła pierwsze miejsce. Dodam, że ta część konkursu odbywała się w kopanickim kościele.

Szukaj